Про нас

Фастівський державний краєзнавчий музей

Фастівський державний краєзнавчий музей розміщено в будівлі, що є історичною та архітектурною пам’яткою кінця ХІХ століття. В 1995 та 2003 роках було здійснено її реконструкцію.

Заснований музей 17 вересня 1990 року та є науково-дослідним і культурно-освітнім закладом, основною скарбницею пам’яток природи, матеріальної та духовної культури, пов’язаних з історією і сьогоденням Фастівщини.

В закладі діють постійні експозиції та тимчасові виставки.

Музей вже давно став не лише місцем, де зберігається та вивчається історія, а й осередком культурного і громадського життя міста, центром наукової та методичної роботи, просвітницької та видавничої діяльності на Фастівщині. Тут влаштовуються персональні художні виставки, літературні вечори, музичні вітальні з концертами класичної, духовної та народної музики, відбуваються загальноміські урочистості.

Відповідно до шкільної програми, проводяться заходи зі школярами міста і району, вихованцями дошкільних та позашкільних дитячих закладів; розробляються спеціальні екскурсії, уроки біля стендів музею, заходи циклу «Залиш дитинку на годинку», «Ярмарок народних звичаїв», «Музейні посиденьки», ведуться наукові дослідження історії краю з метою участі у конкурсі, який проводить Мала Академія Наук.

Музей співпрацює з науковцями Інститутів історії, археології, мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної Академії Наук України; Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, Київським обласним центром з охорони пам’яток історії, археології та мистецтва, провідними музеями м. Києва та Київської області. Проводяться спільні науково-практичні конференції, дискусійні клуби, круглі столи.

Музей включений до туристичних маршрутів Київщини. Розробляються та діють екскурсії: “Історичними та культурними стежками рідного краю”, “Місцями козацької слави”, “Шевченко на Фастівщині”, “У гостях у співака І. Козловського (с. Мар’янівка Васильківського р-ну) і композитора К. Стеценка (с. Веприк Фастівського р-ну)”.

Щороку виставки та заходи музею відвідують понад 6 000 фастівчан та гостей нашого міста.

З 1993 р. виходить періодичне науково-інформаційне видання “Прес-музей” (43 номери).

Колектив музею відзначений медаллю „10 років Незалежності України” (2001 р.), дипломами літературно-мистецької премії Фастівщини ім. В. Косовського (2003 р.), Лауреата І-го Всеукраїнського музейного фестивалю “Музей третього тисячоліття”. Визнаний переможцем у конкурсі музейних та рекламних видань у номінації “Освітні видання” за кращий музейний посібник (2005 р., м. Дніпропетровськ).

Цілеспрямованою працею колективу надбано й опрацьовано понад

0
пам’яток основного та науково-допоміжного фондів, які включають документи, твори образотворчого мистецтва, археологічні знахідки, предмети побуту та інші.
Колектив музею