До 75-річчя визволення України від фашистських загарбників та до 75-х роковин від дня трагічної смерті поета-воїна, фастівчанина Андрія Кравця-Кравченка, у Фастівському державному краєзнавчому музеї 08.11.18 р. пройшов урок патріотичного виховання, проведений спільно із співробітниками Меморіального музею К.Г. Стеценка (с. Веприк), з метою знайомства молоді з історією і культурою рідного краю та задля відкриття маловідомих постатей своєї малої батьківщини.

Чого навчає нас поезія Фастівського Руху Опору гітлерівській окупації в часі Другої світової війни? Що спільне і відмінне між німецьким нацизмом тоді і «русскім міром» тепер у загарбаному терористами Донбасі? Що споріднює і що відрізняє ці дві епохи?

На ці та інші питання, на прикладі поезії Андрія, спробували відповісти разом з учнями ЗОШ №5 (класний керівник - Ланова Т.А.) під час тематичного уроку.

О. І. Неживий, науковий співробітник Меморіального музею К.Г. Стеценка, познайомив старшокласників
із життєвим шляхом і творчістю А. Кравця-Кравченка,
який проживши лише 18 років, загинув за невідомих обставин у 1943 році, залишивши по собі надзвичайно глибокі вірші, тематика яких актуальна і до нашого часу.
Також дев'ятикласники мали змогу поспілкуватися і з представником родини Андрія Кравця-Кравченка - його племінником Сергієм Кравцем-Кравченком, який розповів про непросту долю їхньої родини.
Дякуємо адміністрації КЗ КОР "Меморіальний музей К.Г. Стеценка" за спільний захід та сподіваємось на подальшу співпрацю!

20 листопада 2018 року у Фастівському державному краєзнавчому музеї відбудеться Всеукраїнська наукова конференція, присвячена 100-річчю Української революції 1917-1921 рр. та підписанню передвступного договору між УНР та ЗУНР в одну державу. Початок заходу о 10.00.

ПОСВЯТА В ГІМНАЗИСТІВ
Сьогодні, уже традиційно, напередодні великого і світлого свята Покрови Пресвятої Богородиці у нашому закладі відбулася посвята п'ятикласників у юних гімназистів.

У нашому музеї до відзначення 100-річчя випуску перших поштових марок України діє невеличка виставка марок із колекції В.Б. Плюти та В.Р. Борошенка.

21.09.18. у Фастівському державному краєзнавчому музеї відбулася традиційна зустріч з ветеранами ІІ Світової війни, приурочена дню партизанської слави. Цю невеличку когорту відважних людей цього сонячного дня прийшли привітати зі святом представники громадських організацій

Сторінка 1 із 7