Наше гасло й пароль -Україна!

Не кожен край може похвалитися земляком, чиї слова пронеслися крізь роки і лягли у фундамент будівництва незалежної України. Фастівщина пишається тим, що на нашій землі жив, працював і творив відомий український поет, публіцист, громадський і культурний діяч, справжній патріот, людина з нелегкою долею, але незламним духом Володимир Іванович Косовський.

Саме сьогодні, напередодні дня народження Володимира Івановича, у Фастівському державному краєзнавчому музеї пройшли заходи із вшанування пам'яті поета, політв'язня і палкого патріота - «Наше гасло й пароль -Україна!».
Науковий співробітник музею - Людмила Костюк «перегорнула» сторінки життя поета, аби добрим словом згадати борця за незалежність України та вшанувати пам'ять Людини з великої літери. Хвилиною мовчання фастівчани та гості нашого міста пом'янули Володимира Івановича, і тих, хто загинув за Україну. У виконанні Надії Черненко - молодшого наукового співробітника музею, прозвучав вірш поета, присвячений видатному композитору, диригенту і громадському діячу К. Г. Стеценку, а наприкінці заходу усі охочі мали можливість переглянути документальний фільм «Невільник - брат, невільниця - сестра», в якому - історія родини Володимира Івановича Косовського.

І вже традиційно, в ці дні Фастівщина вітає лауреатів однойменної премії :
Валентину Інклюд - лауреата премії ім. Володимира Косовського 2020 року (за літературну та просвітницьку діяльність та власну збірку поезії «Крізь часу плин»)
Оксану Діброву (Фаїну Форкун) - лауреата премії ім. Володимира Косовського 2021 року (за літературну та просвітницьку діяльність, а також за збірку лірики «Проща до любові»).
Щиро радіємо, що Фастівщина налічує вже 29 лауреатів цієї премії!

Також нині лауреатом премії, але вже молодіжної літературно-мистецької ім. Андрія Кравця-Кравченка, стала ще одна юна фастівчанка - Світлана Моргун (талановита випускниця Фастівської школи народної майстерності за 7 напрямками декоративно-прикладного мистецтва).
Вітали лауреатів обох премій заступник міського голови Жанна Швидка, заступник голови Фастівської районної ради Леонід Балашкевич, лауреати премії попередніх років та інші гості, а нагороди вручали Анатолій Древецький та Іван Неживий.

Гордимося нашими земляками!
І як гасло для усіх нас, звучатимуть слова із поезії Володимира Івановича:

"Щодня роби щось для Вкраїни,
Щоб промінь волі не погас.
Підстав їй руки, плечі й спину.
У цей складний для неї час"…