Герої Фастівщини

Фастівщина вшановує своїх героїв! Адже не кожен край може похвалитися такою плеядою поетів-патріотів, чиє слово перенесло через роки та покоління і лягло в підмурок незалежної Української держави.

Нині, напередодні дня народження Володимира Івановича Косовського - Людини з великої літери, громадського діяча, чудового лікаря, майстра поетичного слова, члена НСПУ, члена ОУН та політичного в"язня, який за любов до України був позбавлений волі на 20 років ( 12 з яких відбував у сталінських таборах), у Фастівському державному краєзнавчому музеї зібралися свідомі фастівчани: друзі, знайомі поета та послідовники Володимира Івановича, щоби вшанувати пам"ять справжнього патріота та його побратима - Андрія Кравця-Кравченка, який загинув у 18-річному віці у далекому 1943 році від рук ворога-окупанта.
Із життям, сповненим вірою в незалежність України, а також із творчістю поетів, познайомила присутніх молодший науковий співробітник музею Надія Черненко.
Також на честь вшанування пам’яті наших земляків, з ініціативи голів оргкомітетів літературно-мистецької премії ім. Володимира Косовського та молодіжної літературно-мистецької премії ім. Андрія Кравця-Кравченка, на заході в музеї були нагороджені цьогорічні лауреати: Вікторія Місюра - вчитель декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Фастівської школи народної майстерності - за збірку поезій "Над рідним містом мерехтливі зорі", ілюстровану власними творами, високі досягнення у пертиківському розписі та патріотичне виховання засобами образотворчого мистецтва учнівської молоді та Вікторія Карачун - учениця академічного ліцею №9, за збірку поезій "Від зірок до планет", ілюстровану власними творами, неодногразові перемоги у міжнародних та всеукраїнських мистецьких конкурсах.
Вітали лауреатів міський голова Михайло Нетяжук, голови оргкомітетів обох премій Анатолій Древецький та Іван Неживий, друзі, колеги та гості заходу.
Музей також не залишився без подарунків! Свою роботу "Костел у м. Фастові" до фондів музею подарувала вчитель образотворчого мистецтва Фастівської школи народної майстерності Тамара Гоптарєва, роботи якої нещодавно експонувалися на персональній виставці в музеї. Також копії дипломів лауреатів до фондів музею передали голови оргкомітетів премій.
Наприкінці заходу, в рамках проєкту "Музейні читання", вірші В. Косовського та А. Кравця-Кравченка, а також свою власну поезію зачитали вихованці дитячого аматорського клубу театрального мистецтва "Золоті зерна", що діє при Фастівському державному краєзнавчому музеї, науковці музею : Надія Черненко та Галина Цяпич, а також гості заходу: Валентина Умрик, Наталія Соловйова, Анатолій Древецький, Андрій Мороз, Леся Журавська, Валентина Інклюд та Віра Горинська.
Збережімо той спадково-генетичний вогонь свободи, який борці багатьох поколінь нашого багатостраждального народу пронесли крізь тюремні мури і колючі дроти сталінських таборів. Вогонь, за який мільйони кращих синів і дочок України віддали найцінніще, що мали - своє життя!..