НОВИНИ

Козацькому роду - нема переводу

Previous Next

25 червня 2018 року у Фастівському державному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки "Козацькому роду - нема переводу", де фастівчани та гості нашого славного міста продовжили знайомство з цікавою людиною, талановитою особистістю, відомим художником, різьбярем Гелетком Василем Васильовичем.

Дана виставка присвячена 100-річчю української революції - одному із найважливіших періодів в історії українського народу ХХ ст. та 250-річчю Гайдамацького повстання 1768 – 1769 рр. (Коліївщини) на Правобережній Україні.

На відкритті були присутні люди, які цікавляться і шанують мистецтво: це - представники міської влади, музеєзнавці, місцеві художники, педагоги, краєзнавці, активні відвідувачі музею.

На запрошення музею та автора виставки на презентацію приїхав добрий друг пана Василя – Народний артист України, кобзар Тарас Силенко, який дуже натхненно виконав козацькі думи...

Виступали також гості нашого міста - однокласник п. Василя Михайло Мовчан з м. Києва, голова Білоцерківського міськрайонного об»єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта" ім. Т.Шевченка - Костянтин Климчук з м. Б.Церкви, а також наші місцеві поціновувачі мистецтва - А. Древецький, 
М. Дмитрів, В. Портяк. Свої вірші для поважної аудиторії зачитав поет-аматор М. Марченко, а також внучка художника - Мар'янка.

Навіть неозброєним оком видно, що Василь Васильович Гелетко цікавиться історією, детально вивчає історичні думи, легенди і перекази українського народу. Стійкі, хоробрі, витривалі, мужні, вірні своїй ідеї – ТАКИМИ постають козаки на полотнах Василя Васильовича.

Боротьба українського народу за визволення і незалежність знайшли відображення у творах художника "Іван Гонта", "Максим Залізняк" , «Іван Сірко», «Семен Палій» та ін. До речі, саме портрет фастівського полковника автор і подарував до фондів нашого музею.

Василь Гелетко живе і творить на Черкащині, а тому художнику дуже близькі події, що відбувалися в Холодному Яру 100 років тому. Свою любов до України, до її народу він передав у серії робіт "Холодний Яр".

На полотнах Василя Васильовича - портрети видатних діячів України: Симона Петлюри - головного отамана військ Української Народної республіки, Нестора Махна - українського політичного і військового діяча, Данила Терпила (отамана Зеленого), отамана Марусі, отамана ОРЛИКА, а також – Юрія та Василя Тютюнників, Євгена Коновальця, Павла Скоропадського, Євгена Маланюка, Петра Болбочана. 
І це - далеко не всі роботи митця…

Водночас художник плідно працює й над шевченківською тематикою. Його персональні виставки з успіхом проходять у Черкасах, Каневі, Києві, Моринцях, Кам»янець-Подільському.

Твори митця зберігаються у музеях та приватних колекціях України, в тому числі і у фондах нашого музею, а також за кордоном.

Також Василь Гелетко присвятив роботи Героям Небесної сотні, які загинули одними з перших: Сергію Нігояну, Михайлу Жизневському та Юрію Вербицькому.
Сьогоднішня Україна, яка захищає територіальну цілісність від російської агресії, також знайшла відображення в картині художника-графіка. З одного боку, на ній - портрет гайдамаки Максима Залізняка, а з іншого - ветерана АТО Аміни Окуєвої. ТАК художник проводить паралель між минулим і сучасним.

І саме в цей нелегкий час, наповнений важливими подіями, наш сьогоднішній гість дарує нам можливість ознайомитися з його працею, яку він представив на цій виставці. 
Його твори –сповнені філософського змісту. Це погляд у майбутнє через призму минулого.
Це – мистецтво, що примушує людину мислити.

Виставка триватиме до кінця вересня 2018 року.
Тож, запрошуємо усіх бажаючих до ознайомлення з творчістю видатного митця!!!