Українська революція 1917-1921рр. Пробудження нації

20 листопада 2018 року в приміщені Фастівського державного краєзнавчого музею відбулася Всеукраїнська наукова конференція "Українська революція 1917-1921рр. Пробудження нації".
В програмі конференції приймали участь науковці з різних міст України (Тернопіль, Бориспіль, Київ, Вінниці Липовець, Кам'янець, Кривий Ріг, Бережани), які показали своє бачення революційних подій на Україні в період 1917-1921рр.

Неживий Іван та Штокало Василь не лише представили свої дослідження з даної тематики, а й подарували до фондів музею цінні експонати. Щиро їм за це вдячні!
Особливо порадували виступи молодих фастівських дослідників - Майданюк Катерини (ЗОШ №2) та Дросенко Дениса (ЗОШ №3).

Обране наше місто для такого представницького заходу невипадково. Адже в подіях початку минулого сторіччя воно відіграло значну історичну роль. Тож лейтмотивом конференції прозвучала її присвята 100- річчю підписання у Фастові передвступного договору про злуку Української Народної республіки та Західно-Української Народної Республіки.
Взагалі ж тематика наукового форуму сягає далеко за межі нашого краю. Дослідження, представлені для обговорення, стосуються як конкретних регіонів, так і всієї України. Розглядаються реалії минулого, що на жаль, штучно замовчувались десятиліттями, а насправді мали визначальне значення для становлення української нації, створення нашої державності.