НОВИНИ

Тарас Григорович Шевченко

Previous Next

Кожен великий народ має свої знакові постаті. Такою постаттю для нас, українців, є Тарас Григорович Шевченко. Він був і залишається справжнім митцем, людиною надзвичайної долі, а його творчість схожа на полум’я свічки, що запалює душу кожного з нас. 

Ювілейна дата спонукає вкотре спинитися перед величчю генія, вчитатися, вдуматися, вслухатися в його безсмертне слово. Адже ми на вічному шляху до Шевченка...
Цієї березневої пори Шевченківські поезії читаються якось по-особливому, пропікаючи небайдужу до долі рідного краю душу наскрізь. Дивуєшся разючій подібності теперішньої України до тієї, про яку написав Тарас Григорович, адже неспокій за долю Батьківщини не полишав Кобзаря протягом усього недовгого його життя.
6 березня 2019 року у Фастівському краєзнавчому музеї відбулися Музейні читання «Пророчі слова Кобзаря» (до 205-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка). Старші наукові співробітники Ратошнюк Валентина Василівна підготувала для учнів 10-А та 11-Б класу ЗОШ №1 м. Фастова доповідь про перебування Тараса Шевченка на Фастівщині, а Цяпич Галина Василівна декламувала поезії, проводячи паралелі із сьогоднішньою Україною. Також усі працівники музею підготували флешмоб, зачитавши поезії на початкові літери слова "Кобзар". 
Дякуємо педагогам та їхнім вихованцям за участь в читаннях, а особливо - за флешмоб із декламації рядків із поезії українського генія, виклавши рядки "Борітеся - поборете!" із перших літер віршів Т. Шевченка. 
Творчість Кобзаря нікого не залишила байдужим. Наприкінці заходу усі учасники виконали пісні на слова Тараса Шевченка.