Московській раті та її братії

Леонід Жук представив громадськості нову збірку віршів під назвою «Московській раті та її братії», присвячену багаторічному протиборству українців зухвалим загарбникам - спочатку Московської імперії, тепер – Росії, боротьбі за незалежність та цільність своєї держави, за право називатися окремою нацією.

Життя відомого на Фастівщині поета Леоніда Жука ніколи не було легким. Він народився влітку 1941 року в селі Велика Офірна в багатодітній родині, був молодшим з дев’яти дітей. Рано став сиротою – у 1944 році на війні загинув батько, а у 1948 році – мати. Після закінчення 8 класів працював у столиці на будівництві. Потім був призваний в армію, його відправили у Сибір. Там, у Красноярському краї, автор закінчив середню школу та педагогічний інститут, одружився, працював вчителем історії та суспільствознавства. У 1970 році повернувся на Україну, вчителював у Веприцькій середній школі та фастівському інтернаті. Виховав з дружиною двох дітей, має п’ятьох онуків.

Все життя творча душа Леоніда Івановича шукала реалізації у різних видах мистецтва. Поет грає на багатьох музичних інструментах, чудово малює. Але з часом автор відчув потребу відобразити свій життєвий досвід та багаторічні роздуми на папері, вихлюпнути накопичене обурення від несправедливості, яку бачив навколо себе, та любов до Батьківщини у віршованих рядках, перелити свої емоції, почуття та враження у поезію, які він почав писати у 1997 році.

З того часу було видано кілька збірок, у яких можна знайти твори різної тематики. У них поет захоплюється природою рідного краю, оспівує щастя закоханих і нагадує читачам про національних героїв та наші багатовікові традиції. Але найбільшу кількість творів Леонід Жук присвятив історії української держави, її становленню та боротьбі за незалежність.

У збірку «Московській раті та її братії» ввійшли патріотичні вірші, написані у минулі роки. Леонід Іванович розповів під час презентації, що твори викладені у історично-хронологічній послідовності – від козацької доби до сучасності, а книга розкриває всю трагедію української історії: знущання, приниження та катування, через які українці гідно пройшли, не втративши віру, і тепер піднімаються, мов фенікс із попелу. У збірці всього 65 сторінок - залишили найосновніше. За задумом автора, книга має бути доступна кожному і не перенавантажена зайвою інформацією.

Поет подякував Веніаміну Довбні, який став ініціатором видання збірки і виділив на неї власні кошти, та музею за збереження історичної і культурної спадщини Фастівщини. Також він подарував по екземпляру кожному присутньому.