НОВИНИ

Захід, присвячений Глухенькому Миколі Герасимовичу

Previous Next

Сьогодні в музеї відбувся захід, присвячений життю та творчості видатного письменника і перекладача, дисидента та незламного патріота рідної землі — Глухенькому Миколі Герасимовичу.

У 1939 році переїхав з батьками з Примор'я (Зелений Клин), де сім'я рятувалася від переслідувань, на Україну в Фастів. У 19481950 роках навчався на філософському факультеті Київського університету. У 1950 році був заарештований як член «Антирадянської повстанської організації» і засуджений до 10 років таборів ГУЛАГу. Звільнений у 1955 році, реабілітований у 1989 році.

У 1959 році закінчив історичний факультет Київського університету.

Автор історичних романів «Коліївщина» (Київ, 1966) та «Шляхи» (Київ, 1968), в яких відтворена широка панорама національно-визвольного селянського руху в Україні у 18 столітті, показані колоритні образи ватажків повсталих мас Івана ГонтиМаксима ЗалізнякаСемена НеживогоАндрія ЖурбиМикити Швачки. Повість Миколи Глухенького «Михайло Максимович» (Київ, 1969) — художньо-біографічна розповідь про українського вченого-енциклопедиста XIX століття.

Перекладав твори російських авторів, серед них М. Алексєєва, Ю. Бондарева, з білоруської мови — В. Хомченка, Олеся Якимовича, з башкирської — Ібрагіма Гіззатуліна.

У Фастові існують вулиця та провулок Миколи Глухенького.